15.04.2021
  Zimní období je od 1. listopadu do 31. března. Mimo toto období se nemusí dodržovat časy ukončení zásahu na daných komunikacích dle vyhlášky 104/1997 Sb. a operačního pl…
více...
Shrnutí prací za měsíc srpen

Připravili jsme pro vás shrnutí prací za měsíc srpen. Stihlo se nejen ruční mytí ulic, ale také se obnovilo několik chodníků a došlo i k plošnému výřezu náletů.

V srpnu se pracovníci Technických služeb města Liberec, p.o. pěkně zapotili. Během nejteplejšího měsíce z celého léta toho totiž stihli opravdu hodně. Níže si můžete přečíst shrnutí prací, které byly prováděny.

Středisko údržby veřejné zeleně se pustilo do plošného vyřezávání náletů v Jablonecké ulici, ve svahu pod Klášterem a nad Liebiegovou vilou. V ulici na Bídě proběhla redukce zeleně za účelem zajištění průjezdného profilu. Navíc se instalovaly odpadkové koše. Nadále probíhá pravidelná údržba, konkrétně seč na sídlištích Broumovská, Gagarinova a Rochlice, střih živých plotů, pletí keřů, růží a trvalek a v Ruské ulici vyřezávání náletů z keřových skupin.

Pracovníci ze střediska údržby komunikací a dopravního značení obnovují chodníky z kamenné mozaiky v Klášterní ulici, ve které zároveň proběhla rekonstrukce veřejného osvětlení. Obnova chodníků z betonové zámkové dlažby je i nadále realizována v ulici Londýnská, kde rovněž došlo k rekonstrukci veřejného osvětlení. Na Náměstí doktora Edvarda Beneše probíhá od 21. 8. 2020 obnova kamenného krytu. Středisko nadále zajišťuje běžnou údržbu města, jako je například výsprava výtluků, údržba uličních vpustí a dopravního značení.

Středisko, které má na starost čištění města, se během srpna pustilo do mytí sídliště Františkov, ulic Riegrova a Masarykova a nezapomnělo ani na ulice okolo Zoologické zahrady, náměstí Dr. E. Beneše, ulice Pražskou i Moskevskou. K chemickému postřiku došlo v centru města, a to s následným šintováním. To se provádělo i v Zeleném Údolí. Dostalo se i na ruční mytí, konkrétně ve Starém městě a v centru, dále strojní metení ostrůvků a kruhových objezdů. Podle operačních plánů bylo prováděno čištění vpustí. V ulicích Šrámkova, Partyzánská, Houbařská a Mimoňská došlo k hloubení příkopů. Před začátkem školního roku se pracovníci daného střediska také pustili do ručního úklidu některých škol. 

ZODPOVĚDNÁ OSOBA
Tereza Špičková
tisková mluvčí, asistentka ředitele, vztahy s veřejností
tel.: 482410333
email: spickova.tereza@tsml.cz
KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Další novinky, které by Vás mohly zajímat